czwartek, 28 kwietnia 2011

Zrób swoją videonotatkę


Zapraszamy do współpracy. Opowiedz nam o swoim wycinku Warszawy.

ABC realizatora

SCENARIUSZ:
Mając sprecyzowany pomysł na videonotatkę należy napisać scenariusz. Ma to być zarys pozwalający osobom zaangażowanym w projekt wyobrazić sobie film. Konsultacji i wsparcia merytorycznego udziela redaktor VN oraz inni doświadczeni filmowcy.

ŚRODKI WYRAZU:
W jaki sposób zrealizować Twój film? Towarzystwo „ę“ ma swoje zaplecze sprzętowe (m.in. kamerę hdv sony z1, podstawowy sprzęt dźwiękowy), resztę potrzebnego sprzętu wypożyczamy. Każda videonotacja ma swój kosztorys. Staramy się dopasować go do wymagań sprzętowych.

Do tej pory na planach wykorzystywaliśmy już: jazdę, światło (większe jednostki wyładowcze), kamery z wymienną optyką lub lustrzanki cyfrowe. Korzystamy z pomocy profesjonalnych firm dostarczających sprzęt na plany filmowe.

EKIPA:

Do realizacji zapraszamy operatora, dźwiękowca oraz montażystę. Jeśli jest ktoś z kim się dobrze rozumiesz i chcesz z nim robić swój film – możesz zaprośić go do współpracy; jeśli nie, to postaramy się skontaktować Cię z odpowiednią osobą. Jeśli chcesz możesz sam/a robić zdjęcia, montaż, udźwiękowienie swojej videonotatki.

PRODUKCJA:

W ramach preprodukcji będziemy wspólnie określać termin skończenia filmu. Dotychczas videonotacje powstawały w ciągu 1- 3 dni zdjęciowych. Od realizatorów wymagamy również zaangażowania w produkowanie własnego filmu (organizację planu, pilnowanie terminów).


kontakt:
animatornia@e.org.pl (w temacie: VIDEONOTACJE) lub jakub.piatek@e.org.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz